از این روز ها

- می گویند وفتی شخصی را دیدی که در خانه با همسر و فرزندش بسیار تندخو و بد رفتار است بدان که با دیگران و غریبه ها مثل موش است.

نمی دانم چه بگویم فقط برای همه مردم دنیا و برای مردم عزیز کشورمان آرزوی خیلی چیز ها می کنم که لیاقتش را دارند ولی خودش را ندارند. یکی از آنها ((امنیت)) است.

 

- کاش بیشتر وقت استفاده از خوبی ها را داشتیم.

... آنکه به تو معروف گردد، ناشناخته نیست،آنکه به تو پناه آورد، خوار و درمانده نیست،و آنکه تو، به او روی عنایت آوری برده دیگری نیست،خدایا! آنکه از تو راه را یافت، روشن شد و آنکه پناهنده تو شد، پناه یافت ...

قسمتی از مناجات شعبانیه

 

- هر وقت وبلاگ جدیدی راه میفته کلی ذوق می کنم. می گویند در دورانی که آلمان از یک کشور جنگ زده و ویران از جنگ اول در حال تبدیل شدن به یک ابر قدرت نظامی و سیاسی و اقتصادی بود (سالهای 1920 تا 1935) در مراسم افتتاح یکی از خطوط تولید کارخانه فولکس واگن، هیتلر چنین جمله ای گفته است که هر آلمانی باید یک فولکس واگن داشته باشد. شبیه این را هم در مورد افتتاح خط تولید پیکان (1346) می گویند که محمد رضا پهلوی گفته بود هر ایرانی بتواند یک پیکان داشته باشد. من چنین چیزی را در مورد وبلاگ ها نمی خواهم بگویم ولی واقعا خیلی دلم می خواهد که هر ایرانی یک وبلاگ داشته باشد. دلایل زیادی در مورد این حرفم هست که بسیار مفصل است. اما فعلا اگر حوصله اش را دارید این مصاحبه استاد و رئیس دوست داشتنی دانشکده مان را مطالعه فرمایید.

این مقدمات را گفتم که چند تا وبلاگی را که این روز ها مشغول خواندن شده ام برای شما هم معرفی کنم. یکی این وبلاگوار است که نویسنده محترم این وبلاگ تحقیقات جالب و دقیقی در مورد وبلاگها انجام داده اند و آرشیو بسیار خواندنی ای دارد. البته وبلاگ ایشان وبلاگ معروفی است و احتیاج به معرفی من ندارد. دیگری هم این وبلاگ آوای وحش است که تازه به جمع وبلاگ نویس ها پیوسته. و کلی وبلاگ دیگه که تاره به جمع لینکهای این وبلاگ پیوسته (مثل وبلاگ یه وجب خاک اینترنت)

 

- دیگه همین. زندگی جاریست. شنیدن اخبار تلخ است. هوا گرم است. نوشتن پایان نامه به زبون فرنگی سخت است. جوانی در حال گذر است و امید به فردایی بهتر زنده است.

/ 10 نظر / 9 بازدید
آوای وحش

ممنونم که با این همه مشغله و گرفتاری به فکر همه چی و همه جا هستی, واقعا ازت ممنونم. این قسمت از مناجات شعبانیه فوق العاده است که مانندشو هیچ جا ندیدم به امید روزی که وبلاگ هم برای هر نفر مثل بنزین سهمیه بندی بشه!!

نسرین

سلام بدون اجازه ات اون عکس را از وبلاگت برداشتم برای آرشیو عکسهای دلخواهم بعد به ذهنم رسید بذارم تو وب... ولی یادم رفت از کجا ذخیره اش کرده بودم... من با جمله اولت مخالفم که مردهای تندخو در خانه در بیرون موش هستند یا عکسش مردهای تندخو در بیرون در خانه موش هستند. این یعنی دوشخصیتی بودن یعنی دو شخصیت کاملا متفاوت مرد یا زن مظلوم و کم حرف همه جا همینطوره و آدم پررو هم همیشه پرور هست

ش ض

آقا چوبکاری فرمودید! بسیار ممنون از لطفتون. بخاطر مناجات شعبانیه هم ممنون.

زه

سلام. آدم کامپیوتر زغالی داشته باشه وضع و حال وبلاگش بهتر از این نمیشه. بابت اون سی دی ها واقعا ممنون. پایان خیلی خوبی داشت. باید زودتر از اینها تشکر میکردم ولی همون زغالی بودن اجازه نمیداد. به زهره خانمم بگید بابا یه فکری به حال اون وبلاگش بکنه. چرا اینقدر درپیته... البته نه از نظر محتوا. از نظر اینکه اصلا باز نمیشه.

نسیم

[گل][گل] سلام از سر کار اومدم خسته ام حوصله ندارم لینک هایی که نوشتی رو بخونم .اما مطلبتونو خوندم با اینکه مردان بداخلاق در منزل ..بیرون موش هستند مخالفم .البته با احتساب نسبیت .

گلپر

وبلاگ شما هم جز وبلاگهای خوبه . راستی علوم اجتماعی داتشگاه تهران هستید ؟ تکنه با هم آشنا در بیاییم ؟

عسل

خوشمان امد در ضمن مطلب اولت كاملا موافقم