ما می مانيم

ما مي مانيم يعني ساده ها فريب مي خورند و مي مانند. حقه باز ها غش غش مي خندند و محو مي شوند.

مسئوليت پذير ها حرص مي خورند و مي مانند و بي مسئوليت ها ديگران را حرص مي دهند و نمي مانند.

مهربانها غم همه را مي خورند و زود پير مي شوند ولي مي مانند. بدجنس ها از اين که مشکلاتشان گردن ديگران بيفتد راحتند و مي روند.

ما مي مانيم يعني بعضي ها بعد از سالها مبارزه و زندان و شکنجه, تغييري را که مي خواستند انجام مي دهند و به قدرت مي رسند و امکان انتقام گرفتن برايشان فراهم مي شود, امکان اينکه تا آخر عمر در راس قدرت باشند برايشان فراهم مي شود اما از همه چيز کناره مي گيرند. نه وقت و انرژي شان را صرف انتقام مي کنند و نه علاقه اي به قدرت دارند.

ما مي مانيم يعني نه تاريخ و نه حافظه مردم و نه داستانهاي عاميانه از حريص ها از نمک نشناسها و از کينه اي ها به نيکي ياد نمي کند.

ما مي مانيم يعني از لبخند زدن به خوش قلب ها لذت مي بريم ولي علاقه اي به لبخند زدن به نا مهربانها نداريم.

ما مي مانيم

/ 10 نظر / 11 بازدید
آزاده

سلام جالب بود آفت خود خواهی منتظر نظرات توست

شيوا

سلام به منهم سر بزنين..

سيد عليرضا شمس نيا

سلام ضمن بازدید از وبلاگ جالبتان با مطلب يک عکس واقعی و منحصر بفرد از لحظه اي قبل از مرگ در وبلاگ شـمـسـه با مطلب فوق منتظر پیامتان هستم .

نعيمی

دوست عزيز سلام در وبلاگ دکتر سعيد پيوندی ، پيام شمارا ملاحظه کردم و رشته مطالعات فرانسه برایم جالب به نظر رسيد .از آنجا که وبلاگ من فرانسه پژوهی است، خوشحال خواهم شد كه اطلاعاتي در اين خصوص از شما دريافت نمايم. با آرزوي به روزي.

مجيد

خيلی احساسی نوشتی. موندن و رفتن نمی تونه ملاک باشه

بنفشه

سومین جمله رو خيلی دوست داشتم.

نويد

خوبه.. ای کاش ما هم بمانيم :)

مجيد

کجای کامنت من معنی مهاجرت داشت؟ منظور منم موندن و رفتن از دل بود

جنبش جهانی آزادی دانشجویان دربند

اکنون بیست و پنج روز از بازداشت دانشجویان دانشجویان آزادیخواه و برابری طلب می گذرد اما متاسفاته نه تنها خبر امیدوار کننده ای در رابطه با وضعیت این دانشجویان به گوش نرسیده است که کوچکترین خبری از شش تن از برجسته ترین فعالان دانشجویی چپ که توسط ماموران لباس شخصی ربوده و بازداشت شده اند در دست نیست. مسئولان زندان اوین از پذیرفتن مسئولیت نگهداری این فعالان سیاسی خودداری می کنند و مسئولان دادگاه انقلاب تلویحا به خانواده ی این زندانیان سیاسی اعلام کرده اند که اسامی عزیزانشان در لیست بازداشت شدگان نیست. این در حالی است که پس ار ربودن و بازداشت آقایان سعید حبیبی و بهروز کریمی زاده ماموران امنیتی به حکم دادگاه انقلاب وارد منزل این دو مبارز سیاسی شده و دست نوشته ها ، کتابها ، هارد کامپوتر و وسایل دیگری را ضبط کرده و با خود برده اند. ---------- جهانیان برای حمایت از فرزندان این مملکت به پا خواسته اند. شما برای حمایت از دانشجویان بی گناه در بند چه کرده اید؟ برای کمک به ما تنها کافیست لینک ما را در وبلاگ خود قرار دهید!

مريم

هان عجب ما ساده بوديم اگه می دونستم مونده اين همه معنی خوب می ده تو پست قبلی منم می موندم سلام دوست عزيز می بينی به نصيحتهای دوستان گوش می دم و اصلا نه آپ می کنم و نه به دوستان سر می زنم