حقیقت تلخ یا افسانه شیرین؟

سلام به همه بزرگوارانی که اینجا سر می زنند. (واقعا شما از بین حدود یک میلیارد سایت و وبلاگ صاف اومدید سراغ این وبلاگ من؟ بابا دمتون گرم)

خیلی سریع بگم که هم دسترسی به اینرنتم خیلی کمه و هم اینکه با این دسترسی محدود کلی هم کار روی سرم ریخته. فقط به عنوان مقدمه برای چند تا نوشته یه سوال دارم؟ فارغ از ادعا و شعار کدوم یک از این دو تا جذابتره؟ حقیقت تلخ یا افسانه شیرین؟ اگه یه حقیقت منجر به زیر سوال رفتن کلی از احساسات و شعور و افتخارات و رفتار ما بشه باز هم حقیقت رو راحت می پذیریم؟ قصد نظر سنجی یا یه چیزی توی این مایه ها رو ندارم. ولی این موضوع مقدمه ای بود برای یه مطلب طولانی مرتبط با تاریخ که شاید توی چند تا پست اینجا بنویسم. البته اگه عمری باقی باشه و شصت پای وصل کننده سیم اینترنت توی چشم وصل کننده سیم برق نره و ...

پی نوشت تهدید یادداشت: پیرو جواب دادن تهدیدات نوشته قبلی اگه اینجا یادداشت نوشتین که نوشتین ولی اگه ننوشتین .... یعنی اگه ننوشتین ها .... خب ننوشتین دیگه . زوری که نمیشه از مردم یادداشت وبلاگ خواست. همین که سر می زنید مزید امتنان است. لطف عالی مرحمت زیاد و همچنین مرحمت لطف عالی هم زیاد.

پی نوشت دو: شما می دونید این حرف پ دقیقا مشکلش چیه که توی هر صفحه کلیدی یه جا میشینه؟ نمیشه یه صندلی راحت تر توی صفحه کلید براش در نظر گرفت؟

/ 22 نظر / 29 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آریانا

اول اینکه بسیار سپاسگذارم که یادی از من کردین و به وبلاگم سر زدین!جداً خیلی خوشحال و البته سوپرایز شدم![لبخند][گل] اما دوم درباره سوالتون: منم مثل اکثریت حقیقت تلخ رو ترجیح میدم!

نیلوفر

سلام . راستشو بخوایین قبول حقیقتی که شعور و احساسات ادم رو زیر سوال ببره خیلی سخته . اما بهتر از قبول یه افسانه شیرینه که متنفرم از گول زدن خودم . آخ آخ اگه یه فکری برای این حرف پ بکنین که دیونه مون کرد

تابان

افسانه شیرین.... حقیقت تلخ.... هردوش باید کنار هم باشن تا انسان توانِ زیستن داشته باشه سلام سیاوش خان...زندگیتون پر از گرفتاریهای شیرین باشه انشاءَالله.

شهیده

سلام و درود. هر دوگزینه بسیار سخت هستند. هر کدام به نحوی.

روح اله احمدخانی

رجوع شود به كتاب جامعه شناسي خودماني حسن نراقي

مهرنوش

هردو... حقیقت که خوب حقیقته، اما من افسانه شیرین رو هم دوست دارم...[گل]

مهربان

سلام دادا زرنگه!شما تهدید هم نکنید می خونیم.یادم افتاد به بعد از انتخابات داستان کم شدن وبلاگ نویس ها و کم شدن خوانندگان وبلاگ. در هر صورت مثل همیشه به سوی سربلندی و سرافرازی پیش برید و گرنه شما رو می دیم دست خوانین![لبخند]

لیلا

حالا جریان چی بود؟[سوال]

مهردخت

من واقعیت تلخ را ترجیح می‌ دم ولی کیف افسانه‌ی شیرین البته بیش‌تره. فقط بدی افسانه‌ی شیرین اینه که هی می‌شینیم و پز گذشته‌ی نامعلوممون را می‌دیم و دیگه از حال و آینده‌مون غافل می‌شیم. ضمناَ‌ عرب‌ها یه چیزهایی می دونستن که این "پ" را حذفش کردن. منم شکارم از دست این "پ" گریزپا.