......

سلام به همه دوستان بزرگوار. امیدوارم طاعات و عباداتتون قبول باشه.

به خاطر تاخیر ها و غیبت طولانی پوزش می خواهم.

البته بعد از این هم این تاخیر ها رفع نخواهد شد و همچنان سر زدن و با نوشته جدید نوشته نشدن مواجه شدن از اتفاقات همراه با این وبلاگ خواهد بود. (چی گفتم؟ خودم متوجه معنی ((با نوشته جدید نوشته نشدن مواجه شدن)) نشدم. ولی خب دیگه نوشتم)

دلایلش هم زیاده ولی یکی اش اینه که دسترسی راحتی به اینترنت وجود نداره. تو خونه جدید تلفن نداریم. آنتن هیچ نوع موبایلی هم خوب نیست. محل کار جدید هم مشغله ها خیلی زیاده. دیگه فکر کنم بهتره بقیه دلایل رو توضیح ندم. ولی قبل از ادامه نوشته ام یه داستان مرتبط با همین مسئله بگم.

می گن زمان ناصر الدین شاه دستور داده شده بود که موقع سحر ماه رمضون یه نفر از قشون یه توپ یه مدت قبل از اذان صبح شلیک کنه تا مردم برای سحری خوردن بیدار شن. یه روز این توپ شلیک نشد و همون روز ناصر الدین شاه عصبانی مامور شلیک توپ رو خواسته بود و بهش میگه ((مرتیکه چرا امروز توپ شلیک نشد و ما از سحری جا ماندیم؟))

اون بنده خدا هم میگه (( قربان به هزار و یک دلیل)) شاه با عصبانیت میگه ((خب حالا چند تا از این هزار و یه دلیل رو بگو)) اون هم میگه ((قربان اولا که گلوله توپ نداشتیم)) شاه هم میگه ((خب دیگه ادامه شو نمی خواد بگی))

البته لازم به ذکره که سحر خوانی و مناجات خوانی سحر های ماه مبارک از رسوم زیبای بسیاری از شهر ها و روستاها ایران عزیز بوده و الان هم کمابیش در بعضی جا ها انجام میشه.

***

از همه دوستان بزرگوار به خاطر لطفشون و دعاهای قشنگی که در مورد تولد سروین کوچولو با ایمیل یا پیامک یا یادداشت وبلاگ نوشته بودند صمیمانه سپاسگزارم.

این عصر ارتباطات پیامد های جالبی هم به همراه دارد. سال هشتاد و چهار پس از تولد صبا اما آن موقع موبایل نداشتیم و وبلاگ هم نمی نوشتم و از هدایای آن موقع حدود شصت ایمیل تبریک تولد صبا بود که هنوز هم آنها را در فضای ایمیلم دارم. امسال با توجه به نوشتن وبلاگ و داشتن موبایل یکی از هدایای ارزشمند پنجاه پیامک موبایل بود. هشتاد و چهار ایمیل تبریک و چهل یادداشت وبلاگ برای نوشته قبلی. شاید کمی از این نظر صبا نسبت به سروین کم توقعی اش شود. ولی خب اسم اینجا همچنان باد صبا خواهد ماند به امید خدا تا شاید کمی این احساسش جبران شود.

***

می دانم که عزیزان و بزرگوارانی که اینجا سر می زنند خودشان دغدغه همه مردم دنیا را دارند. اما خواهش می کنم باز هم برای مردم مظلوم دنیا دعا کنید تا مشکلاتشان رفع شود. خیلی تلخ است که سر سفره افطار و سحر مردم سوریه آتش و خون پهن شود. خیلی جنایات وحشیانه ای که در برمه علیه مسلمانان این کشور اتفاق افتاد تلخ و وحشتناک بود. شاید روزمرگی و بمباران خبری با خبر ها خوب و بد ما را بی خیال کند. شاید خون گریه نکنیم. شاید خودمان عازم محل این اتفاقات تلخ برای کمک رسانی و مبارزه با جلادان نشویم. شاید هیچ کمکی به مظلومان نکنیم. که البته این پیامد مزخرف زندگی در دنیای مدرن اصلا خوب نیست. و روزی می رسد که این ملاحظه کاری ها و این عادی شدن شنیدن خبر تلخ وجود نخواهد داشت. اما فعلا در دل می توانیم آرزوی خیر برای مظلومان داشته باشیم. امیدوارم زودتر امکانش فراهم شود.

***

می گویند دختر رحمت خداست. این خیلی جالب است که سال هشتاد و چهار به فاصله بسیار کوتاهی پس از تولد صبا برکت قابل توجهی در زندگی ما به وجود آمد. در چند روز اخیر هم چنین بود. به ویژه این که چند ماه بود که یک مشکل حقوقی به وجود آمده بود که چندین خانواده را آزار می داد و حل هم نمی شد. درست سه روز بعد از تولد سروین شکر خدا به طور کامل حل شد. البته زندگی پر از اتفاقات خوب و بد و مشکلات و شیرینی هاست. اما بعضی مناسبات هستند که جور دیگری هستند.

***

دیگه اینکه این روزا رویداد ورزشی مهمی در لندن در حال انجامه که حواس خیلی ها رو متوجه خودش کرده. متاسفانه بر خلاف شعار ورزش که معمولا صلح و دوستیه موضوعات غیر صلح آمیزی ماییه ننگ بشریت شده. برای بسیاری از جنایتکاران یکی از مواقع مناسب جنایت مواقعی مثل المپیک و جام جهانی است. نسل کشی روآندا در تابستان سال نود چهار میلادی هنگام جام جهانی فوتبال در آمریکا، حمله رژیم جعلی صهیونیستی به لبنان در سال دو هزار و شش همزمان با جام جهانی در آلمان، حمله روسیه به گرجستان در زمانی که المپیک دو هزار و هشت پکن در جریان بود و جنایات اخیر که در برمه اتفاق افتاد نمونه هایی از این دست هستند.

آنقدر نماد های شیطانی و صهیونیستی هم در این المپیک زیاده که دیگه واقعا شورش رو در آورده اند.

اون از اون داستان نخ نما شده تحریفی و مسخره در مراسم افتتاحیه. (حرکت مار به سمت باغ) اون از شعر موسیقی رسمی بازی ها که حرف از جنگ و انتقام و خونریزی می زنه. آن هم از دو عروسک سمبل بازی ها و آن هم از لوگوی بازی ها.

امیدوارم مثل واقعه یازده سپتامبر دو هزار و یک یه جنایت دیگه توسط گروه های پشت پرده اتفاق نیفته و بعد هم دست آویری شود برای جنگ و جنایت.

***

دست آخر هم اینکه این عکس رو لطفا ببینید. حس زیبایی است از فصل تابستان

 

/ 14 نظر / 43 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یک مخابراتی

سلام به باد صبای عزیز مرسی از اینکه مینویسین، با همه مشکلاتش و به خصوص دسترسی مشکل به نت منم دقیقا بعد از اینکه توضیح دادین چرا با تاخیر مینویسین یاد جریان 1001 دلیل افتادم که دیدم خودتونم تعریفش کردین برای همه [چشمک]

نیلوفر

سلام امیدوارم با احساسات زیبا مثل همین عکس به زندگی ادامه بدید .

لیلا

سلام شاید روزی دست شما افتاد![لبخند]

یک مخابراتی

سلام دوباره به باد صبای عزیز با همه نکات منفی ای که المپیک داشت تا اینجا دو تا طلا، یک نقره و یک برنز (شایدم بیشتر) برای کشورمون باعث خوشحالی بود مراسم افتتاحیه رو هنوز ندیدم، ولی بعید میدونم حتی اگرم میدیدم متوجه نمادهای شیطانیش میشدم، شما دقت و دانشتون تو این زمینه از من بیشتره [لبخند]

سهم پرواز

ممنونم ازتون هم به خاطر مطلب خوبتون و هم بابت گذاشتن این عکس در وبلاگتون امیدوارم زندگی تون همیشه پر از زیباترین احساسات باشه [گل]

علی

سلام آقا سیاوش عذر من رو هم بپذیرید که کمتر اینجا سر میزنم. متاسفانه تابستون امسال خیلی خوب نیست زلزله آذربایجان حملات تروریستی تو عراق کشتار مردم میانمار و خیلی اتفقا های بد دیگه اکثرشون پشت بازیهای المپیک پنهان شده خوب با اینکه این المپیک برای کشور ما از نظر نتیجه بد نبود اما اونجا هم داغ ناداوری و بی عدالتی به دلمون گذاشته شد. آرزو میکنم گرچه بعید است اما روزی از خواب بیدار شیم و دیکه از قتل و مرگ جنایت نشنویم امیدوارم قسمت انسان خدای انسان ماکیاولی به واقعیت بدل شه نه قسمت انسان گرگ انسان که ما امروز شاهد اونیم. کمک به هموطنان زلزله زده مون رو فراموش نکنیم.

سوده ط

آدم لذت می برد وقتی در این دنیای مدرنیسم و غفلت زدگی مطلق هنوز یک عده نگران هستند که مبادا بمباران خبری رسانه ها دل شان را سنگی کند. غصه می خورند برای مردم مظلوم دنیا و در عین حال چشم بصیرت شان هم گشوده است بر وقایع پشت پرده المپیک. التماس دعا

فیل تر

این نماد شیطانی و عروسک رو توضیح بدی ممنون میشم ما که نفهمیدیم!

یک مخابراتی

سلام به باد صبای عزیز خیلی ممنونم از توضیحی که دادین[گل] دل همه ما برای ایران میتپه و از موفقیت های ورزشکارای کشورمون خوشحال میشیم اینم به نظرم حرف درستیه که جنایتکارا و تروریستها معمولا وقتی کارای زشتشونو انجام میدن که حواسها به جاهای دیگه ای مثل المپیک و جام جهانی و اینا معطوف شده باشه.. اینجا نقش رسانه های مستقل بسیار پراهمیت میشه هرچند بیشتر که دقت کنیم میبینیم چیزی به اسم رسانه بی طرف یا رسانه مستقل وجود خارجی نداره، یعنی امکان نداره که رسانه ای بی طرف باشه[لبخند]

تابان

از دغدغه هاتون خوشحالم...همیشه خوب بمونید!