چند پاره آخر اسفند

این نوشته را دیروز آماده کرده بودم برای وبلاگم که امروز باز این خبر بد مثل چند سال پیش همه را ناراحت کرد. خدا به خانواده هایشان صبر دهد.

 فکر کردم بد نباشد این روز های آخر سال یک جمع بندی از اولین سال حضور وبلاگم در دنیلی مجازی اینترنت بنویسم. البته هنوز وبلاگ من یک ساله نشده است.

******

قبل از ادامه نوشته ام می خواستم این را بگویم و امیدوارم عده ای آن بالا ها این را بدانند که تاریخ قضاوت خوبی نمیکند درباره گروهی که قبل از انتخابات ادای آزادی دادن به مردم را در می آورند و هنوز پنج ساعت از انتخابات نگذشته تعداد زیادی از وبلاگ ها و سایت ها را فیلتر میکنند و نگرانی بسته شدن یک سری از نشریه ها هم وجود دارد.بگذریم. مثل همیشه با ناراحتی و غصه بگذریم. آرزو می کنم نسل آینده ما زندگی آزاد تر و شاد تری داشته باشند.

******

در بین نوشته های امسال چند تایی خاطره بودند که فکر می کنم برای پر کردن وقت بد نباشند. مثل خاطره از دوازده سال پیش ، یا در چند قدمی ، اندر حسرت دماوند ، خوشمزه ترین هندونه دنیا ، فرزند جان و یا مرور خاطرات مشترک با دیگران مثل یادی از کودکی و یا شعر های کتابهای فارسی دبستان. نوشته های دیگری که به نظر خودم بدک نبودند این نوشته بود و عکس های این حلزون. این نوشته برو کار میکن ... جزو نوشته های خوب بود ولی خودم این   د   و   نوشته را از همه بیشتر دوست داشتم. امیدوارم در سال بعد اگر عمری باقی بود نوشته های بهتری بنویسم. از همه بزرگوارانی که بزرگواری می کنند و به وبلاگ های من سر می زنند سپاسگزارم.

******

دو سه روز پیش از یکی از دوستان هم دانشکده ای (دوران مکانیک نه دورام علوم اجتماعی) که الان همکار من هم هست یک وبلاگ به من معرفی کرد که خیلی از آشنایی با این وبلاگ خوشحال شدم. وبلاگ دیر تش باد (دیر یکی از شهر های استان بوشهر است). خیلی از خواندن چند تا از نوشته های این وبلاگ لذت بردم و امیدوارم همه مطالبش را بتوانم بخوانم. خاطرات یک سرباز معلم دوست داشتنی. کاری که من از نوجوانی آرزرویش را داشتم (تدریس در روستا) و در داستان کوتاهی که نوشته بودم هم اشاره ای به آن کرده ام. عکس های زیبایی ایشان در وبلاگش می گذارد و فکر می کنم از خواندن آن لذت ببرید.

******

اگر بزرگوارانی قصد سفر به جا های مختلف ایران را داشته باشند مطمئنا بیش از شصتاد تا نقشه و سایت و کتاب اطلس و تلفن گویا و نرم افزار های روی تلفن همراه و ... هست که اطلاعات سفر را بگیرند. اما با وجود اینها شاید بد نباشد این نقشه راههای ایران را هم داشته باشید. می شود فایل آن را روی گوشی تلفن همراه گذاشت و در طول سفر به همراه داشت. برای بزرگوارانی هم که در ایران نیستند شاید مرور خاطرات سفر های گذشته جالب باشد.

******

حدود یک ماهی است که مدیر بخش پشتیبانی در محل کار ما عوض شده و مدیر جدید خیل طرح های خوبی برای ظاهر محل کار و امکانات رفاهی کارکنان و ... دارد و با جدیت طرح هایش را اجرا می کند. در طول چند سالی که در محل کارمان هستم برای اولین بار نزدیک آخر سال یک سفره هفت سین زیبا در راهروی ورودی محل کار ما روی میز گذاشته اند که واقعا جالب بود. معمولا در طول عید در خانه های خودمان و اقوام و دوستان و تلویزیون و ... سفره هفت سین می بینیم. ولی دیدن آن در یک محیط کاری با مشغله هایی مثل مقایسه هندلینگ خودرو و سنسور شتاب و تحلیل پاسخ فرکانسی و ... خیلی دلنشین است و حس آدم را عوض می کند. این عکس را دیروز از این سفره هفت سین در راهروی ورودی محل کارمان گرفتم.

7s.jpg

چه خوب. امسال نگهبان های محل کار ما که مجبورند در طول عید سر کارشان باشند هم سفره هفت سین دارند.

******

دیگر همین. سال خوبی داشته باشید.

/ 19 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پگاه

اختیار دارید ..نه بازی نکردن من علتش کسی نیست جز خودم ...خسته شدم دیگه .... ولی از "کمی مهلت دهید" شما اصلا سر در نیاوردم[گل]

حمید رضا

سلام حالتون چطوره؟ من بروزم تشریف بیارید خوشحال میشم منتظرتون میمونم موفق باشید[گل]

سرباز معلم جنوبی

سلام شرمنده می کنید ،سالی پر از خاطره های خوب و خوش برایتان آرزو می کنم

آمد

و در مسیر باد می ایستم به امید حرکت نو .

مریم

سلام و روز عای تون به اضافه سال نوتون مبارک امیدوارم که سال خوبی پیش رو داشته باشید بابا تعطیلات تموم شده ها

نسیم

سلام آقای باد صبا.ببخشین تاخیرمو توی سر زدن و کامنت دادن.معذرت.... هفت سینتون خیلی زیبا یود.خیلی کار جالبی بود که توی محیط کار یه همچین برنامه ای رو راه بندازن... خوشحالم از این که با وبلاگتون اشنا شدم.موفق باشین...

زینب بهشتی زواره

سلام باد صبا همیشه اسم مورد علاقه من بوده که بسیار فرح بخشه موفق باشید

مارال

این ایده هفت شدین خیلی عالی بود . حتما امسال به شرکت پیشنهاد میدم .

مارال

وای چرا هفت سین تبدیل شد به هفت شدین ؟!!! راستی تونستم سال 86 رو تموم کنم . هوراااااااااااا

یک مخابراتی

سلام نتونستم ببینم اون خبر بد چی بوده ولی امیدوارم در دهه ۹۰ کمتر خبرای بد بشنویم. راستی کتاب اطلس راه های ایران هم کتاب خیلی خوب و جالبیه برای مسافرت