خدایا خدایا

آن بزرگواری که اسوه صبر وپایداری است بعد از واقعه کربلا فرمود ((به جز زیبایی ندیدم))

خدایا به ما هم این ایمان و صبر و بینش را بده که زیبایی ببینیم.

خدایا تو همیشه برای بندگانت خیر را رقم میزنی. شاید خیریتی بود که اینگونه شد. شاید فقط در صورت بروز این اتفاقات تلخ بود که امکان داشت خیلی ها به خود بیایند. شاید فقط در این صورت بود که می شد ظرف دو ماه بسیاری از جوانان این مرز و بوم به چنین بینشی برسند که سالها کار آموزشی نیاز دارد.

شاید فقط در این صورت بود که می شد به وضعیت اسفبار بازداشتگاها رسیدگی شود. جایی که باید محل نگهداری افراد خطرناک جامعه باشد. اما افراد بی آزاری را در خود دیده است که خود در معرض خطر بوده اند. افرادی که حد اکثر تخلفشان یا اعتراض بوده یا نوشتن مقاله ای متفاوت.

شاید فقط در این صورت امکان آن هست که عده ای به این نتیجه برسند که قضاوت تاریخ از مدح مداحان مهمتر است.

شاید فقط در این صورت بود که می شد بسیاری از دختران و پسرانی که فکر و ذکرشان یا مدل مویشان بود و یا آرایش و لباسشان الان فکر و ذکرشان از اهداف بلند پر شده است.

شاید فقط در این صورت بود که می شد دوست را از غیر دوست تشخیص داد. شاید فقط چنین می شد کسی که دوستش را به جناحش ترجیح می دهد از کسی که جناحش را به دوستش ترجیح می دهد تمیز داد.

شاید فقط در این صورت بود که می شد خیلی از مردم این مرز و بوم با تاریخ گذشته و معاصر خودشان بهتر آشنا شوند. شاید فقط این چنین می شد با فرخی یزدی و ویکتور خارا و پاناگولیس و ... آشنا شد.

خدایا شاید فقط در این صورت بود که مردمی که در این زندگی ماشینی . پولکی نسبت به هم بی تفاوت شده اند و فقط به فکر خودشان هستند تبدیل شوند به آدمهایی که زیر رگبار گلوله حاضرند خود را برای نجات جان هموطنشان به خطر بیندازند.

خدایا روزی را برسان که دروغ منفور و ناپسند باشد. نه کسی از عوام به این امر ناپسند رغبتی داشته باشد و نه یک رسانه دولتی. یک و دو

خدایا روزی را برسان که خرافات و رمالی نه جایی در میان عوام داشته باشد و نه در میان مسئولان.

خدایا در آزمونهای سخت زندگی ما را کمک کن.

/ 11 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نسیم

ایشالا همه دعاهاتون مستحاب بشه...فرصت حوبی بود برای شناختن دوست و غیر دوست...

باران

سلام[هورا] دارم راجع به اون شخص با چند نفری صحبت می کنم و اطلاعات کامل تری کسب می کنم. فکر کنم یه گزارش کاملی بشه.[شیطان]

pink

فعلا" خدا فقط نشسته و تماشا می کنه...

پگاه

سلام زیبا بود راستی اومدم خداحافظی اینجا[گل][خداحافظ]

مريم

اما به چه بهايي بود اين دانستن ها گاهي اوقات مي مانم براي آن ها كه آسيب ديدند آنها كه رفتند فقط خانواده هايشان آسيب ديد اما آنها كه آزار ديدن تا به كي بايد كابوس اين روزهاي تلخ را با خودشان بكشند ؟؟؟ ايكاش ورق طور ديگري رقم مي خورد. مي دوني امسال براي اولين بار توي دعاي شب هاي قدر به جاي دعا نفرين كردم نمي دونم تخم نفرين توي اين تابستان توي دل چند نفر رويد

زهرا

مطمئنا هیچ کار خدا بی حکمت نیست. شاید مهمترین دلیل رویداد این اتفاقا این باشه که به قول خودت بشه دوست و از غیر دوست تشخیص داد و یا شاید هم سرآغازی باشه برای یه انقلاب دیگه. شاید چندین سال دیگه از سال 88 هم مثل سال 42 یاد بشه. ولی میشه گفت با این کاراشون با دست خودشون گورشون و کندند.

نیلوفر

سلام . اما ایکاش اتفاقاتی چنین تلخ روی نمیداد . من که فکر میکنم اوضاع بنفع هیچ کس نبود . فقط یک عده جوان بیگناه جانشان رادادن و خانواده ایی را داغدار کردن . و یک عده دیگری ...از خدا بخواهیم که در ازمونهای سخت زندگی کمکمان کند . امین

مژگان

ببین دیگه خدایی تو یه چیز بنویس ما بفهیم بیا نظر بده اخه نوشته خودم بود بدون کوچکترین کپی برای همین نظرت مهمه