نامی به ذهنم نرسید

تا حالا بیش از 200 بار از کسانی که ممکن بود خبر داشته باشند یا توضیح قانع کننده ای داشته باشند  2 تا سوال از ده ها پرسشی که جامعه را آزرد پرسیده ام.

یکی اینکه چرا خبرگزاری فارس ساعت 10 شب 22 خرداد امسال 2 ساعت قبل از پایان رای گیری خبر رای بیست و چهار میلیونی رئیس دولت نهم را اعلام کرد؟

و دوم اینکه چرا عصر روز رای گیری ابتدا به یکی از ستاد های آقای موسوی (ستاد قیطریه) و بعد هم به ستاد مرکزی حمله شد و پلمپ شدند؟

ولی ...

امسال پای بعضی سفره های افطار، بازماندگان حسرت حضور رفتگان را می خورند. نمی دونم داغ رفتن عزیزی به خاطر بیماری و کهولت سن و تصادف تلختره یا در اثر کشته شدن توی یه اعتراض. ولی خدا به همه شون صبر بده. بعضی سفره ها هم اینگونه پای دیوار های بلند و سنگی پهن می شود.

 

خودم خوشم نمیاد یه نوشته بی ربط به حال و خوای خودم و خوانندگان اینجا بنویسم ولی به زور خودم رو راضی کردم سوال زیر رو بنویسم. شاید هر موقع دیگه ای غیر از دو سه ماه اخیر راحتتر می شد این جور نوشته ها رو نوشت.

 

به نظر شما چرا وقتی بیشتر آقایون میرسن به قله دماوند (حتی اگه چندمین بارشون باشه) به شدت گریه می کنن ولی وقتی خانمها برسن به قله (حتی اگه اولین بارشون باشه) حتی یه ذره هم اشکشون در نمیاد؟

 

برای کمک به پاسخ چند تا دلیل اینجا آورده شده

 

1-      چون آقایون وقتی به نزدیکیای قله میرسن به خاطر سختی هایی مثل خستگی و ارتفاع زدگی و سرما و گاز گوگرد یاد مامانشون میفتن و همین که می رسن قله یه دفعه میزنن زیر گریه ولی این سختی ها برای خانمها چیزی نیست.

2-      چون آقایون احساساتی ترن و سختی های راه باعث میشه دلشون در آستانه شکستن قرار بگیره و وقتی میرسن قله بغضشون می ترکه ولی خانمها کمتر اینجور موقع ها احساساتی میشن.

3-      چون آقایون به کاری مثل صعود به دماوند نگاهی فرا تر از یه ورزش دارن و معانی فلسفی برای اینکار قائل میشن ولی خانمها نه

4-      چون آقایون وقتی میرسن به قله به فکر عواقب تفریح مجردیشون و بازخواستهای بعدش میفتن و میزنن زیر گریه ولی خانمها بعد از سفر دماوند نباید به کسی جواب پس بدن و بازخواست نمی شن.

5-      چون اون بالا به خدا نزدیکتره و آقایون هم که گناهاشون بیشتره از ترس خدا گریه شون می گیره ولی خانمها که بار گناهشون سبکتره گریه شون هم نمی گیره.

... و یا شاید دلایل دیگر

 

عکس هم هیچ ربطی به دماوند نداره ولی شاید به کاظم فریدیان ربط داشته باشه

/ 22 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
pink

در ضمن این وبی که گفتی رو رفتم اما در مورد اونی که گفتی چیزی پیدا نکردم...

زهرا

اینکه آقایون بار گناهاشون بیشتره که شکی درش نیست پس به نظر من گزینه 5 از همه مناسبتره.چون واقعا در خور حال آقایونه.

باران

سلام. بهم گفته بودی مطلبی در مورد کاظم بنویسم. باشه. اما خوب حرف و حدیث زیاده و نمی شه راجع به کسی بی گدار نوشت. بهت خبر میدم. راجع به گریه سر قله پرسیدی. من در مورد خودم میگم. گریه نمی کنم یا به عبارتی گریم اصلاً نمی آد.البته فقط در این مورداااا والا همیشه اشکم دمه مشکمه!!!!! اون بالا یه انرژی زیاد و یه احساسی بهم دست میده و بهم میفهمونه که اگه بخوای میتونی از پس هر کارسنگین و سختی بربیای زن و مرد هم نداره. سرما، گرما، تنگی نفس تو ارتفاع، گرسنگی و خستگی همش یه امتحان برای سنجش مقاوت من و تو. وقتی راه تموم بشه تازه خودتو محک میزنی و می فهمی چند مرد حلاجی. وقتی انگشتات تو سرما داره یخ میزنه یا می خوای از یه مسیر یخی رو یخچال رد بشی یا تو بیابون داری از زور گرما له له میزنی یا تو بارون جنگل از خیسی همه لباسات کلافه ای و شاید تو مسیر این همه اتفاقها با خودت درگیری که دیگه از همیجای مسیر برمی گردی یا نه ادامه میدی. باید یاد بگیری که با همه چیز کنار بیای. شرایط خوب- شرایط بد. همیشه وقتی دارم به سمت قله میرم به طور ناخودآگاه برام مرور می شه که از اول صعود این دفعه چه چیزایی رو یاد گرفتم برام فرقی نمی کن

باران-2

... برام فرقی نمی کنه بار چندممه که دارم میرم کوه یا این کوهو برای بار چندمه که دارم صعود می کنم. باد صبای عزیز من از کوه خیلی چیزا یاد گرفتم. کوه منو آدم مقاومی بار آورده. و این برای من دستاوردی خوبیه. یاد گرفتم که باید مقاوم باشم. پ.ن: الحمد الله ارتباط بین نیم‌کره چپ مغز که جایگاه منطقه ، و نیم‌کره راست مغزکه محل عواطف و احساسات، در خانم ها قوی‌تره یعنی ارتباط بین دو نیم‌کره در خانمها ماشاءالله شبیه یک بزرگراهه، اما تو آقایون متاسفانه این ارتباط مانند یک کوره راه باریکه که باعث می‌شه دسترسی به احساسات براشون سخت باشه. حالا تو "ارتفاع" و "طی طریق شیب دار" چون زیاد بهشون فشار اومده فکر کنم اون کوره راه گشاد میشه و اشکاشون بالاخره اونجا(تو ارتفاع-تو قله) میزنه بیرون

باران

واقعاً !!!!!!!! [نیشخند][نیشخند][نیشخند][نیشخند][نیشخند][نیشخند][نیشخند]

صبا

salam mamnoon az hoozooretoon chashm hatman sare forsat mikhoonam alan ke daram mimiram toro khoda 2a konid salem bemoonam ta eftaaaaaaaar khodaaaaaaaaaaa che sakhte emsal rooze gereftan va3 shoma intovr nist?

یلدا

باد صبای مهربان. سلام مرا از دوردستها بپذیر. ممنون که لطف داشتی و در این مدت برایم کامنت گذاشتی. راستش بعد از اتفاقات اخیر دست و دلم به نوشتن نمیرود. هنوز هم منگم. شاید در آینده ای دور یا نزدیک دوباره بنویسم.امیدوارم که موفق باشی.

یلدا

باد صبای مهربان. سلام مرا از دوردستها بپذیر. ممنون که لطف داشتی و در این مدت برایم کامنت گذاشتی. راستش بعد از اتفاقات اخیر دست و دلم به نوشتن نمیرود. هنوز هم منگم. شاید در آینده ای دور یا نزدیک دوباره بنویسم.امیدوارم که موفق باشی.

مارال

این عکس پایینی در مقابل اون بالایی هیچی برای گفتن نداشت . عکس بالا خیلی با شکوه بود .

شقایق

:) چه جالب. شاید چون زنا گریه هاشونو قبلا کردند. اما مردا گریه معمولا نمی کنند تا جایی که خیلی تحت تاثیر قرار بگیرند. اما رفرنس این موضوع شبهه داره :))