ما حالمان خوب است اما ...

سلام به همه بزرگواران

اگر اینترنت پرسرعت بدون بیلتر در اختیار آدم باشه و مشغله های کار قبلی هم وجود نداشته باشه چه بهانه ای میشه برای دیر به دیر نوشتن توی وبلاگ آورد؟

احتمالا بهانه های وجود دارد اما طبق قانون بقای مشغله که هیج وقت تمام نمی شود فقط از شرایطی به شرایط دیگر تغییر می کند یه مقدار درس و کارگاه آموزشی و خرید و ... باعث شد کمتر اینجا بنویسم.

یه مقدار وسائل خونه خریدیم مثل تلویزیون و کمد و کشو . همه اش دسته دوم. اینقدر اینجا فرهنگ خوبی وجود داره برای خرید جنس دست دوم که ستودنی است. متاسفانه توی ایران هم خرید وسادل دست دوم رواج دارد. اما طوری است که انگار طرف کار مادرستی انجام داده. یه سایتی هست به نام کی جی جی که از شیر مرغ تا جون آدمیزاد توش پیدا میشه. هر کسی بخواد کالاشو با عکس و شرایط و قیمت میگذاره و هر کسی هم بخواد با یه جستجوی ساده کلی گزینه پیدا می کنه. بعدش هم با ایمیل یا تلفن میشه رفت خونه طرف و خرید.

یکی از دوستانم می گفت یه دوچرخه برای پسرش خریده بود از طریق همین سایت به قیمت پنج دلار. قیمت نو اون دوچرخه سیصد دلار بود و دوچرخه که کمتر از یکسال کار کرده بود چیزی از نو کم نداشت. این دوستم می گفت می خواستم خیلی تشکر کنم که انگار لطف خیلی بزرگی کرده. ولی طرف کفته بود نه این فقط یه خرید و فروشه و من از شما به خاطر خریدتون تشکر می کنم.

تقریبا قسمت جنس دسته دوم از نصف قسمت نو هست تا یک بیستم قیمت نو. در حقیقت فروشنده قصدش کسب سود نیست. بلکه کمک به کسانی است که هنوز سختشونه کالای نو بخرند. اما ظاهر این کار شبیه کمک نیست بلکه شبیه خرید و فروش واقعی است.

من هم یه دوچرخه ده دلاری پیدا کردم که اگه خریدم زود به زود اینجا مطلب می نویسم.

دیگه همین. هنوز کلی حرف هست اما هم کارهایی هست و هم اینکه ...

/ 10 نظر / 43 بازدید

http://hagheghat.persianblog.ir/1393/5

farhad

سلام - تو ایرانم یه سایتی هست به نام دیوار که تو کل شهرهای ایران شعبه داره . از ویژگی های خوبش میشه به رایگان بودن , گذاشتن عکس وسایل , طبقه بندی وسایل , 'گذاشتن شماره تماس و ایمیل اشاره کرد .البته یکم بعضی از فروشنده هاشون بی انصف هستن , ولی وسایل دست دوم با قیمت مناسب هم پیدا میشه . ادرس سایت رو برای دوستان قرار میدم تا اگه دوست داشتن سر بزنند . با تشکر از شما . http://tehran.divar.ir/browse/

پگاه

نه بابا فروشتده قصدش خلاص شدن از وسیله ای هست که دیگه جا واسش نداره . من یکی از دوستام اتو خریده بود نو 10 دلار موقع جابه جا شدن می خواست همه بره زد کیجیجی با قیمت پیشنهادی اتوش را فروخت 20 دلار[چشمک]

لیلا

سلام انرژی از بین نمیره از صورتی به صورت دیگه...... چه عالی.چه رسمهای خوبی دارن .کاش یاد بگیریم .ما جنس نو از نت بخریم خراب درمیاد!بس که صداقت داریم!

كوروش

سياوش جان، فرهنك استفاده از جنسه دسته دو و recycle كردن ان كه حرف نداره. حالا تو جنس نو هم بعدا ميتوني همه زندكيت را از يك فروشكاه بخري، بعد با سوده صفر تو ٥٠ ماه بس بدي. هر جوري حساب كني، يك سيستمي درست كردن كه كسي ديكه براي اسبابه خونه مشكل نداشته باشه.

الف.م

منم اگر ارتباط بین دوچرخه ده دلاری و زود زود نوشتن را پیدا کنم، حتما یک دوچرخه می خرم [لبخند]

سارا

سلام.... بعد از مدت ها خوندن نوشته هاتون خیلی لذت بخش بود و البته کمی یادآوری تجربه های مشابه منظورم پروسه سفر به کانادا و مقدمات سفر که تلخه و شیرین!!! آرزوی موفقیت روزافزون نمیدونستم صاحب فرزند هستین راستی من جزو طرفداران خرید اینترنتی هستم نو و دسته دومش مهم نیست! با ایران خیلی تفاوت هست با خیال راحت میشه خرید کرد و مطمئن بود که کلاهی قرار نیست سر ادم بره [لبخند]

اعظم

سلام آقای برهان شیوه بیان و نگارشتون خیلی برام جالب بود و واقعا به دلم نشست. به خصوص وقتیکه از دید محیط زیستی به یک مسئله می پردازید. با آرزوی سپری کردن روزهای شاد به همراه خانواده در کانادا همشهری منتظر دل نوشته های بعدیتون هستم. شاد و پیروز باشید.