زیبایی غرور

یکی از آفریده های زیبای خداوند پرنده ای است به نام عقاب. عقاب خانواده بزرگی است و چندین گونه دارد که حدود هشت گونه آن در کشور عزیزمان زندگی می کنند.

به دلیل ویژگی های بارز اخلاقی که عقاب دارد از جمله غرور در بسیاری از فرهنگ ها و جوامع عقاب به سمبل و حیوان مورد احترام آن جوامع تبدیل شده است.

داستان های شنیدنی از رفتار عقاب بسیار است اما فقط همین نکته را اشاره می کنم که عقاب وقتی که پیر می شود و با دیدن علائمی مثل ضعف در توانایی شکار کردن و دید ضعیف و مطمئن شدن از مرگ خود آخرین و بلند ترین پرواز زندگی اش را انجام می دهد. آنقدر بالا می رود و بالا می رود تا اینکه ...

و جسد بی جانش به روی زمین می افتد.

تصویر زیر عقاب طلایی یکی از بزگترین و شجاع ترین گونه های عقاب را نشان می دهد که در بسیاری از کشور های دنیا زینت بخش آسمان مناطق کوهستانی است.

  

قسمتی از اطلاعات از وبلاگ پرندگان ایران استفاده شده است.

/ 11 نظر / 142 بازدید
نمایش نظرات قبلی
لیلا

سلام من یک فایل دارم فقط عکس پرنده ها .و در شگفتم نه از توانایی خدا در افرینش اینها بلکه در زیبایی تک تکشون.رنگها.....مدل بالها پرها.......و یکروز پستی دراین باره میذارم

ماریا

سلام آقای برهان عزیز ممنون بابت این پست جالب من هم به پرندگان علاقه خاصی دارم. بخصوص کبک و جوجه اردک[نیشخند]

نیلوفر

چه خصوصیت برجسته ایی . وقتی میفهمه ضعیف شده و توانایی نداره اونقدر بالامیره و میره تا محو بشه . .

A-R-I-Y-A

ممنون بابت این پست خواندنی و جالب [گل]

نویز سفید

سلام باد صبای عزیز این تیپ نوشته ها رو که میخونم شناختم از دنیا و موجودات زنده به چالش کشیده میشه، پرنده ها خیلی بیشتر از اونی که فکرشو میکنیم احساس دارن یاد اون شعر معروف افتادم که با مصراع "روزی ز سر سنگ عقابی به هوا خواست" شروع میشه و با این مصراع "گفتا ز که نالیم، از ماست که بر ماست" تموم..

شبو

اگرچه كه عجيبه، ولى اينجا گاهى تو شهر هم بالاى سرت تو آسمون پيش مياد كه عقاب ببينى! اولين چيزى كه ديدنشون به ذهنم مياره ابهت و عظمت اين پرنده ست!

مهربان

آدم چی می تونه بگه در برابر این صلابت مطلب دلنشین و قابل تامل بود. فکر می کنم خیلی وقت میشه که مناعت طبعون مثل عقاب نیست کمی بیش از حد دست هامون گیر کرده به این زمین مهربان و حاضر نیستیم کمی آسمون تجربه کنیم

نویز سفید

سلام، اومدم فقط احوالی بپرسم، قبول باشه نمازا و روزه هاتون [گل]

لیلا

سلام سرزدم هنوز داشتین عقاب بازی میکردین![نیشخند]

آواز کوهستان

مطلب جالبیه.ممنون عقاب از پرنده های مورد علاقه منه ، زیبا و باصلابت آپم[گل]