لبخندی کوچک در کنار غمهایی بزرگ

سلام به همه دوستان

می خواستم با حس و حال بهتری بیام و از همه تشکر کنم و در باره دیروز نوشته ای در وبلاگم بگذارم. اما اتفاقات تلخی که افتاد (ترور دو استاد دانشگاه) و ادامه آتش سوزی جنگل ها و آلودگی هوا و ... حس و حالی برای آدم نمی گذاره.

یادمه تیتر اول یکی از روزنامه های پر تیراژ در نهم آذر سال هفتاد و شش این بود: ((لبخند شصت میلیونی)). یادش بخیر. امیدوارم زودتر امکانش پیش بیاد که ملت ما از ته دل لبخند بزنه.

به هر حال در سطح دغدغه های خودم، دیروز یک اتفاق هشت آذری انجام شد و جلسه دفاع از پایان نامه با یه نمره خوب برگزار شد. یه نکته جالب اینکه با وجود گذشت چهار هفته از سرما خوردگی من، هنوز سرفه هایم مانده اند و این چند روز شدید تر هم شده اند. من هم در چند روز اخیر به زور شربت سینه سرفه هایم را کنترل می کردم. ولی دیروز هر چه از صبح به ساعت سه بعد از ظهر نزدیکتر می شدم سرفه هایم شدید تر می شدند. به طوری که اصلا حرف زدن برایم امکان پذیر نبود. بعد از تمام شدن یک بطری شربت سینه (در طول دو ساعت) همچنان سرفه های من شدید تر می شدند. یک ساعت مانده به ساعت سه، دو تا شربت سینه دیگه هم خریدم و تا قبل از شروع جلسه دفاع من حدود سیصد سی سی از شربتهای دکسترامتورفان و دیفن هیدرامین و پروسپان خورده بودم و خدا رحم کرد و در طول یک ساعت جلسه دفاع هیچ سرفه ای نکردم. اما از حدود ساعت پنج دیروز تا نیمه شب حالت تهوع و سرگیجه و خواب آلودگی شدیدی داشتم و اصلا حس و حالی که بفهمم دفاع انجام شد یا نه و باید خوشحال باشم و یا ناراحت نداشتم. انسان خیلی موجود کوچک و ضعیفی است.

و اما از جلسه. واقعا از همه خیلی ممنونم. از خانواده ام که در طول این دوره تحصیلی خیلی توی زحمت و سختی افتادند ممنونم که با صبر و همراهی به من کمک کردند. از استادان و همکلاسی ها که در درسها و فهم زبان فنارسه ای به من کمک کردند. از نویسنده محترم وبلاگ وبلاگوار که راهنمایی های مفیدی انجام دادند. و به طور خاص از همه حضار محترم و بزرگواری که در جلسه دیروز حضور داشتند و باعث شدند یک رکورد (از نظر تعداد حاضرین در جلسه دفاع) در دانشکده ثبت شود هم خیلی خیلی ممنونم.

از اینکه به دلیل شلوغ بودن و مشغله های خودم و کمبود امکاناتی مثل نبودن ترجمه همزمان و محدودیت فضای راهروی جلوی تالار برای پذیرایی و غیره، کاستی هایی وجود داشت پوزش می خواهم.

همچنین عذر می خواهم که نتوانستم از همه به طور حضوری برای زحمتی که کشیده بودند و در این هوای آلوده و در ساعت اداری زحمت آمدن تا آنجا را بر خود هموار کرده بودند تشکر کنم.

خود جلسه خوب بود و خوشبختانه من توانستم مطالبی را که می خواستم در وقت تعیین شده توضیح دهم. صحبت اساتید هم در مورد چند تا از نتیجه گیری ها بود. همچنین ایرادی وارد شد مبنی بر استفاده از روشهای ریاضی برای موضوعی که بیشتر ادبی به نظر می رسد.

اگر برای بزرگوارانی که به اینجا سر می زنند موضوع ((بررسی و مقایسه رفتار وبلاگنویسان در دو کشور ایران و فرانسه)) جالب است، لازم است عرض کنم اگر عمری باقی باشد خلاصه ای از کار را اینجا خواهم نوشت و فایل ارائه را هم اگر فضایی پیدا کنم آپلود می کنم که شاید دانلودش کنید و شاید برایتان جالب باشد.

موفق باشید و به امید فردایی بهتر

پی نوشت: اسم اون جلسه رو میشه گذاشت یه دفاع دوپینگی

/ 28 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یک مخابراتی

سلام منم تبریک میگم خوشحالم که با موفقیت دفاع کردین و نمره خوبی گرفتین[گل]

مریم

لی لی لی لی تموم شد نمره تو نزدی که ؟؟؟؟ واقعا وقتی داشتم این خط ها رو می خوندم همش می ترسیدیم که نکنه وسط جلسه با اون همه شربت خوابتون بگیره یا اتفاقی براتون بیفته !!!!‌ خیلی خوشحالم که تموم شد و دوس دارم که حتما خلاصه موجز از پایان نامه تان را بخوانم :) بازم لی لی لی لی برای خانومت که توی این مدت می دونم چی کشیده :)

بهروز

سلام خیلی خیلی مبارکه امیدوارم پله های ترقی رو همین جور با سرعت طی کنید بسیار خوشحال شدم اگه امکان داره یه بخش هایی شو برای مطالعه بزارید

شاپرک

سلام بهتون تبریک میگم ... امیدوارم که همیشه در زندگیتون موفق باشین ... اگر هنوز سرفه می کنین از آب لیموی تازه در آب جوش به همراه زنجبیل غافل نشین که به صورت چائی دم می کنند .

مستی

با تاخیر زیاد تبریک می گم!

منا

ببخشيد اين روزا همش درگير اتفاقاي جديد برام ميوفته و درگير اونا ميشم...اميدوارم بزدوي به روال عادي زندگي برگردم...

محسن

[گل][گل] وبلاگت قشنگه وقت کردی بهم سری بزن[گل]