یک نظر سنجی کوچک در حد خوانندگان اندک اما بزرگوار این وبلاگ
ساعت ۱۱:۱٦ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٥ اردیبهشت ،۱۳۸٧  کلمات کلیدی:
توی این نوشته می خواستم یک زحمت به خوانندگان این وبلاگ بدهم. لطفا نظرتان را در مورد این سوال مرقوم فرمایید.
قبل از آن شاید بد نباشد نگاهی به این سایت بیندازید. امکان شخصیت شناسی خودتان و چند تا از شخصیت های مشهور تاریخ وجود دارد. می توانید بعد از پاسخ دادن به حدود 40 پرسش چهار گزینه ای یک ارزیابی از خودتان داشته باشید که کجای چنین نموداری قرار می گیرید.
              
و اما نظر سنجی من
همانطور که می دانید بسیاری از اقوام و نژاد ها و کشور ها و دین ها در طول تاریخ هم مورد ظلم و تجاوز و نسل کشی و قرار گرفته اند و هم دیگر اقوام و نژاد ها را مورد چنین آزار هایی قرار داده اند. برای کشور ما هم این مسئله وجود داشته است. البته آزار های که دیگران از ایرانیان دیده اند مربوط به همه مردم ایران نیست. مربوط به عوامل حاکمان ایران بوده است. به عنوان مثال در زمان ماد ها هوخشتره (ذو الاکتاف) اعراب شبه جزیره عربستان را مورد آزار قرار می داد و زنجیر از شانه های آنان می گذرانید. یا مثلا بعد از آنکه لشکر آغا محمد خان قاجار وارد تفلیس شد دستور تجاوز و غارت مردم آنجا را داد.
سوال من مربوط به ظلم ایران به دیگران نیست. سوالم مربوط به ظلم دیگران به ایرانیان است. شما از بین اقوام و کشور ها و گروه های زیر آیا نسبت به هیچ کدام احساس منفی ای دارید؟ کدام یک؟  چرا؟
- تورانیان (مردم سرزمین های شمالی، شمال شرقی و شمال غربی ایران فعلی) که در زمان پیشدادیان و کیانیان (قبل از هخامنشیان) جنگهای طولانی مدتی با ایرانیان داشتند.
- یونانیان در زمان هخامنشیان که جنگهای طولانی با ایرانیان داشتند و در نهایت سلسله هخامنشیان بعد از حمله اسکندر به دست همان ها منقرض شد و سلوکیان صد سال بر ایران حکومت کردند. (از یادگار های فرهنگی آن دوره می شود به علامتهای یونانی در فرهنگ فارسی اشاره کرد. مثل ماری که به دور جام حلقه زده و نشانه درمان است و امروزه در داروخانه ها این نشانه زیاد به چشم می خورد)
- رومی ها در زمان ساسانیان که جنگهای طولانی مدتی با ایرانیان داشتند.
- اعراب که در دو جنگ قادسیه و نهاوند سلسله ساسانیان را منقرض کردند و تا دویست سال قیام های مختلف ایران را سرکوب کردند در نهایت کل ایران را در دست گرفتند و از اواخر قرن دوم هجری کم کم حکومت های غیر عرب در ایران بر سر کار آمدند. (کتاب دو قرن سکوت دکتر زرینکوب)
- مغول ها در زمان چنگیز و بعد تیمور که به خیلی از کشور ها از جمله ایران حمله کردند و جنایات زیادی انجام دادند.
- عثمانی ها که در زمان صفویان جنگهای طولانی با ایران داشتند.
- ازبکها که در زمان صفویان جنگهای طولانی با ایران داشتند.
- افغانها که در بعد از حمله و غارت ایران حکومت صفوی را منقرض کردند.
- روسیه در زمان قاجار ها که در درباره اش خوانده ایم و بعد شوروی که در زمان دو جنگ اول و دوم قسمتهای زیادی از شمال ایران را اشغال کرد.
- انگلیس در زمان قاجار ها و یا در زمان دو جنگ اول و دوم که قسمت عمده ای از جنوب ایران را اشغال کرد.
- عراق در دوران جنگ هشت ساله و چه جنایت هایی علیه مردم ایران که انجام نداد.
- آمریکا که در جاهایی مثل کودتای 28 مرداد و یا بلوکه کردن پولهای ایران یا کمک اطلاعاتی به عراق در زمان جنگ و در اختیار گذاشتن عکسهای ماهواره ای از موقعیت نیرو های ایران به رژیم صدام و دیگر موارد و ظلمهایی که به مردم ایران کرده است.
- کشورهای مثل اردن و دیگر همسایه های عرب عراق که در طول جنگ همکاری زیادی با عراق کردند.
- کشورهایی مثل آلمان و فرانسه که در طول جنگ ایران و عراق همکاری زیادی با عراق کردند. به عنوان مثال هواپیما های جنگی فرانسوی میراژ یا مواد اولیه سلاح های شیمیایی که شرکتهای آلمانی و فرانسوی در اختیار رژیم صدام می گذاشتند.
- . . .
من به هیچ وجه قصد پرورش کینه ها را ندارم فقط می خواستم بدانم چه اتفاقاتی چه جور پیامد هایی دارد. وبلاگ من حدود 15 خواننده در روز بیشتر ندارد اما ای کاش برای این نوشته دست کم هزار نفری نظرشان را می نوشتند. اگر مورد دیگری هم هست که من ننوشتم لطفا اضافه نمایید.