ما حالمان خوب است اما ...
ساعت ٦:۱۸ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٢ آبان ،۱۳٩۳  کلمات کلیدی:

سلام به همه بزرگواران

اگر اینترنت پرسرعت بدون بیلتر در اختیار آدم باشه و مشغله های کار قبلی هم وجود نداشته باشه چه بهانه ای میشه برای دیر به دیر نوشتن توی وبلاگ آورد؟

احتمالا بهانه های وجود دارد اما طبق قانون بقای مشغله که هیج وقت تمام نمی شود فقط از شرایطی به شرایط دیگر تغییر می کند یه مقدار درس و کارگاه آموزشی و خرید و ... باعث شد کمتر اینجا بنویسم.

یه مقدار وسائل خونه خریدیم مثل تلویزیون و کمد و کشو . همه اش دسته دوم. اینقدر اینجا فرهنگ خوبی وجود داره برای خرید جنس دست دوم که ستودنی است. متاسفانه توی ایران هم خرید وسادل دست دوم رواج دارد. اما طوری است که انگار طرف کار مادرستی انجام داده. یه سایتی هست به نام کی جی جی که از شیر مرغ تا جون آدمیزاد توش پیدا میشه. هر کسی بخواد کالاشو با عکس و شرایط و قیمت میگذاره و هر کسی هم بخواد با یه جستجوی ساده کلی گزینه پیدا می کنه. بعدش هم با ایمیل یا تلفن میشه رفت خونه طرف و خرید.

یکی از دوستانم می گفت یه دوچرخه برای پسرش خریده بود از طریق همین سایت به قیمت پنج دلار. قیمت نو اون دوچرخه سیصد دلار بود و دوچرخه که کمتر از یکسال کار کرده بود چیزی از نو کم نداشت. این دوستم می گفت می خواستم خیلی تشکر کنم که انگار لطف خیلی بزرگی کرده. ولی طرف کفته بود نه این فقط یه خرید و فروشه و من از شما به خاطر خریدتون تشکر می کنم.

تقریبا قسمت جنس دسته دوم از نصف قسمت نو هست تا یک بیستم قیمت نو. در حقیقت فروشنده قصدش کسب سود نیست. بلکه کمک به کسانی است که هنوز سختشونه کالای نو بخرند. اما ظاهر این کار شبیه کمک نیست بلکه شبیه خرید و فروش واقعی است.

من هم یه دوچرخه ده دلاری پیدا کردم که اگه خریدم زود به زود اینجا مطلب می نویسم.

دیگه همین. هنوز کلی حرف هست اما هم کارهایی هست و هم اینکه ...