چند پاره آخر اسفند نود
ساعت ٢:۱٢ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٠ اسفند ،۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

***

یکی از مفاخر ایران زمین بعد از یک زندگی پر بار و به جا گذاشتن آثاری ارزشمند از این دنیای فانی رخت بر بستند. به سهم خودم درگذشت بانوی بزرگوار سرکار خانم دکتر سیمین دانشور رو به مردم خوب ایران تسلیت میگم و امیدوارم سفر ایشان یاد آوری باشد برای بیشتر خوانده شدن آثار ارزشمندشان

کتاب سووشون ایشان در بسیاری از کشور ها جزو کتاب های پر فروش بوده و امیدوارم در کشور خودمان این کتاب در یاد ها ماندگارتر شود

نکته جالبی از شخصیت ایشان خواندم که مرحوم جلال آل احمد ایشان را چون سفیدی قله دماوند می دانسته این بود که چنین نقل است که ایشان قبل از ازدواجشان به جلال گفته بود ((من سیمین آل احمد نخواهم شد. من سیمین دانشور خواهم ماند.)) درست است که جلال آل احمد یکی از بزرگترین نویسندگان معاصر کشور ماست ولی بهتر است که خانم دانشو به خاطر آثار فاخر خودشان شناخته شوند.

روحشان شاد

 

***

من در این سال نود که در حال به پایان رسیدن در وبلاگستان خیلی کم کار بودم و از این بابت از همه خوانندگان بزرگوار پوزش می خواهم. باور بفرمایید وقتی در آمار وبلاگ می دیدم که عزیزانی سر زده اند و چون نوشته جدیدی نبوده رفته اند خیلی شرمنده می شدم.

سال نود همراه با اتفاقات تلخ و شیرینی در زندگی شخصی و خانوادگی من بود و این مسئله در نوشتنهای من یا بهتر است بگویم کم نوشتن من هم تاثیر گذاشت.

البته اتفاقات شرینش می چربید و خودم هم سعی می کنم از این سال با این اتفاقات یاد کنم.

اواخر سال هم دست به انجام کار بزرگی زدیم که ...

در یکی از نوشته های قدیمی گفته بودم که بعد از کلی سختی از اجاره نشینی در آمدیم. ولی اواخر امسال در حال تلاش برای یه خونه بزرگتریم. خدا رو شکر تا حالا خوب پیش رفته ولی واقعا کار سختیه

در این چند روز یه بار که سخت مشغول محاسبه و جمع زدن اعداد کمتر از دو بودم و سعی داشتم تا جمعشون رو به یه عدد کمتر از بیست برسونم دیدم واقعا حل یه دستگاه معادله دیفرانسیل درجه دو با سه تا تابع یا به دست آوردن تابع انتقال حرارت یه سیستم پیچیده از سه تا روش همرفتی و رسانایی و تابشی با بسط سری فوریه به کمک تبدیل لاپلاس خیلی کمتر فشار و استرس داره تا این جمع و تفریقهای یه رقمی

از اینجا از همه دوستان و بزرگوارانی که دعای خیر بدرقه ما کردند و کمک کردند و یا نیت کمک داشتند تشکر می کنم. با عرض شرمندگی که این خبر حشک و حالی بود. ولی قویا اعلام می کنم اگر امکان فرستادن شیرینی به کمک پست وبلاگ یا ایمیل یا اداره پست به هر کدام از خوانندگان بزرگوار وبلاگ در هر کجای کره زمین امکان داشته باشد با کمال میل این کار را انجام می دهم.

***

طبق رسم سالهای قبل در نوشته آخر اسفند هر سال نوشته های بهتر آن سال وبلاگ را دوباره لینک میدادم تا اگر روزی بزرگواری خواست سری بزند راحتتر امکان پذیر باشد. راستش هر چه گشتم دیدم تا حدود زیادی نوشته ها نشانه وضعیت خودم بودند و چنگی به دل نمی زنند. ولی در بین آنها این شعر آقای کاشانی را خواستم دوباره یاد آوری کنم. و همچنین این گفتگو.

***

خیلی دلم می خواست حوالی بیست و شش اسفند یه نوشته دیگه در مورد دوستان سفر کرده بنویسم. ولی به دلایلی فکر می کنم فعلا قسمت نباشه. بعدا خوابی را که در آن یکی از این عزیزان را دیدم و با هم گفتگو کردیم را اینجا خواهم نوشت.

روحشان شاد

***

دستشان درد نکند. این سریال باعث شد تا در این سال نود به مدت چند ساعت در هفته دوباره با این سیما آشتی کنم. روح شهید بزرگوار بابایی و همه شهدای بزرگواری که با هر وسیله ای از صلح و آزادی سرزمین صلح دفاع کردند شاد.

***

یه سفره هفت سین قشنگ توی هم کف دانشکده مون درست کردند. دیگه فکر نمی کنم تا آخر سال وقت بشه نوشته دیگه ای اینجا نوشت. ولی در اولین فرصت عکسی از این سفره اینجا خواهم گذاشت. همان دانشکده ای که شاید بعضی از شما بزرگواران به خاطر جلسه دفاع که آگهی اش را در همین وبلاگ گذاشتم تشریف آورده باشید.

***

سال خوبی داشته باشید. ایام به کام. به امید فردایی بهتر. و آرزومند اجابت شدن هر چی دعای خیری که الان به ذهنم نمی رسه برای همه شما بزرگواران