از این روز ها
ساعت ٦:۳٠ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٧ تیر ،۱۳۸٩  کلمات کلیدی:

- می گویند وفتی شخصی را دیدی که در خانه با همسر و فرزندش بسیار تندخو و بد رفتار است بدان که با دیگران و غریبه ها مثل موش است.

نمی دانم چه بگویم فقط برای همه مردم دنیا و برای مردم عزیز کشورمان آرزوی خیلی چیز ها می کنم که لیاقتش را دارند ولی خودش را ندارند. یکی از آنها ((امنیت)) است.

 

- کاش بیشتر وقت استفاده از خوبی ها را داشتیم.

... آنکه به تو معروف گردد، ناشناخته نیست،آنکه به تو پناه آورد، خوار و درمانده نیست،و آنکه تو، به او روی عنایت آوری برده دیگری نیست،خدایا! آنکه از تو راه را یافت، روشن شد و آنکه پناهنده تو شد، پناه یافت ...

قسمتی از مناجات شعبانیه

 

- هر وقت وبلاگ جدیدی راه میفته کلی ذوق می کنم. می گویند در دورانی که آلمان از یک کشور جنگ زده و ویران از جنگ اول در حال تبدیل شدن به یک ابر قدرت نظامی و سیاسی و اقتصادی بود (سالهای 1920 تا 1935) در مراسم افتتاح یکی از خطوط تولید کارخانه فولکس واگن، هیتلر چنین جمله ای گفته است که هر آلمانی باید یک فولکس واگن داشته باشد. شبیه این را هم در مورد افتتاح خط تولید پیکان (1346) می گویند که محمد رضا پهلوی گفته بود هر ایرانی بتواند یک پیکان داشته باشد. من چنین چیزی را در مورد وبلاگ ها نمی خواهم بگویم ولی واقعا خیلی دلم می خواهد که هر ایرانی یک وبلاگ داشته باشد. دلایل زیادی در مورد این حرفم هست که بسیار مفصل است. اما فعلا اگر حوصله اش را دارید این مصاحبه استاد و رئیس دوست داشتنی دانشکده مان را مطالعه فرمایید.

این مقدمات را گفتم که چند تا وبلاگی را که این روز ها مشغول خواندن شده ام برای شما هم معرفی کنم. یکی این وبلاگوار است که نویسنده محترم این وبلاگ تحقیقات جالب و دقیقی در مورد وبلاگها انجام داده اند و آرشیو بسیار خواندنی ای دارد. البته وبلاگ ایشان وبلاگ معروفی است و احتیاج به معرفی من ندارد. دیگری هم این وبلاگ آوای وحش است که تازه به جمع وبلاگ نویس ها پیوسته. و کلی وبلاگ دیگه که تاره به جمع لینکهای این وبلاگ پیوسته (مثل وبلاگ یه وجب خاک اینترنت)

 

- دیگه همین. زندگی جاریست. شنیدن اخبار تلخ است. هوا گرم است. نوشتن پایان نامه به زبون فرنگی سخت است. جوانی در حال گذر است و امید به فردایی بهتر زنده است.