نامی به ذهنم نرسید
ساعت ۱:٥٩ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢ شهریور ،۱۳۸۸  کلمات کلیدی:

تا حالا بیش از 200 بار از کسانی که ممکن بود خبر داشته باشند یا توضیح قانع کننده ای داشته باشند  2 تا سوال از ده ها پرسشی که جامعه را آزرد پرسیده ام.

یکی اینکه چرا خبرگزاری فارس ساعت 10 شب 22 خرداد امسال 2 ساعت قبل از پایان رای گیری خبر رای بیست و چهار میلیونی رئیس دولت نهم را اعلام کرد؟

و دوم اینکه چرا عصر روز رای گیری ابتدا به یکی از ستاد های آقای موسوی (ستاد قیطریه) و بعد هم به ستاد مرکزی حمله شد و پلمپ شدند؟

ولی ...

امسال پای بعضی سفره های افطار، بازماندگان حسرت حضور رفتگان را می خورند. نمی دونم داغ رفتن عزیزی به خاطر بیماری و کهولت سن و تصادف تلختره یا در اثر کشته شدن توی یه اعتراض. ولی خدا به همه شون صبر بده. بعضی سفره ها هم اینگونه پای دیوار های بلند و سنگی پهن می شود.

 

خودم خوشم نمیاد یه نوشته بی ربط به حال و خوای خودم و خوانندگان اینجا بنویسم ولی به زور خودم رو راضی کردم سوال زیر رو بنویسم. شاید هر موقع دیگه ای غیر از دو سه ماه اخیر راحتتر می شد این جور نوشته ها رو نوشت.

 

به نظر شما چرا وقتی بیشتر آقایون میرسن به قله دماوند (حتی اگه چندمین بارشون باشه) به شدت گریه می کنن ولی وقتی خانمها برسن به قله (حتی اگه اولین بارشون باشه) حتی یه ذره هم اشکشون در نمیاد؟

 

برای کمک به پاسخ چند تا دلیل اینجا آورده شده

 

1-      چون آقایون وقتی به نزدیکیای قله میرسن به خاطر سختی هایی مثل خستگی و ارتفاع زدگی و سرما و گاز گوگرد یاد مامانشون میفتن و همین که می رسن قله یه دفعه میزنن زیر گریه ولی این سختی ها برای خانمها چیزی نیست.

2-      چون آقایون احساساتی ترن و سختی های راه باعث میشه دلشون در آستانه شکستن قرار بگیره و وقتی میرسن قله بغضشون می ترکه ولی خانمها کمتر اینجور موقع ها احساساتی میشن.

3-      چون آقایون به کاری مثل صعود به دماوند نگاهی فرا تر از یه ورزش دارن و معانی فلسفی برای اینکار قائل میشن ولی خانمها نه

4-      چون آقایون وقتی میرسن به قله به فکر عواقب تفریح مجردیشون و بازخواستهای بعدش میفتن و میزنن زیر گریه ولی خانمها بعد از سفر دماوند نباید به کسی جواب پس بدن و بازخواست نمی شن.

5-      چون اون بالا به خدا نزدیکتره و آقایون هم که گناهاشون بیشتره از ترس خدا گریه شون می گیره ولی خانمها که بار گناهشون سبکتره گریه شون هم نمی گیره.

... و یا شاید دلایل دیگر

 

عکس هم هیچ ربطی به دماوند نداره ولی شاید به کاظم فریدیان ربط داشته باشه