به جای نوشته آخر اسفند
ساعت ۱۱:۱٧ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٢ اسفند ،۱۳۸٧  کلمات کلیدی:

توی چند سال اخیر وقتی این موقع سال میرسه یاد حادته ای میفتم که پارسال هم توی وبلاگم نوشتم. حرف در این مورد زیاده و لی فقط لینک نوشته پارسال رو اینجا می گذارم.

اگر بخواهم برای خودم سال 87 را نامگذاری کنم فکر می کنم سال "فشار کاری و نارضایتی درونی" بتواند احساسم را در مورد این سال بیان کند. شاید نام خوبی نباشد و خوانندگان بزرگوار خرده بگیرند که چرا نارضایتی؟

آمار ها نشان می دهد کار های قسمت ما در این سال بیش از دو برابر سال 85 و یک و نیم برابر سال 86 بود. همچنین سرپرستی واحدی که من در آن مشغولم هم در شش ماهه دوم امسال به من سپرده شد. درسها هم دست کمی از کار نداشتند. مجموعا یازده امتحان میان ترم و پایان ترم، ارائه پنج سمینار و تهیه شش کار تحقیقاتی و دو مشق طولانی. البته پروژه های خانه هم برای خود داستانی داشتند. مثل جنگ با سرما و کاغذ دیواری همه اتاق های خانه و یا تهیه نفت و لوله کشی گاز و گرفتن انشعاب گاز و ...

سه تا اتفاق بد دیگر هم (اختلاف و کدورت بین دیگران) افتاد که ناخواسته نقش میانجیگری به دوش من گذاشته شد. آن هم از سه نوع مختلف. اختلاف بین دو تا از همکاران، اختلاف خانوادگی بین یک زن و شوهر و یک اختلاف بین دو تا از همکلاسان.

اما با همه اینها فکر می کنم امسال سال خوبی بود. نه به خاطر گل و بلبل. به خاطر اینکه فکر می کنم از سیاوش قبل از امسال خیلی صبور تر شدم. همچنین یک ادعای بزرگ هم می توانم داشته باشم. آن هم اینکه تقریبا علافی نکردم. یعنی وقتی برای علافی نداشتم. امیدوارم سالهای باقیمانده عمر هم چنین باشد.

در مورد این وبلاگ هم خودم از نوشته هایم راضی نیستم. چون وقت زیادی صرف نوشتن نکردم. ولی شاید این نظر سنجی و یا این رادیووب از نوشته های بهار بد نبودند. داستان غول ها هم فکر کنم جالب بود. این پست را خیلی دوست داشتم همچنین دیدار دماوند. این نوشته و سفر نامه فرنگ هم شاید به خواندنش بیارزد.

                       

امیدوارم سال نو خوبی داشته باشید و تعطیلات هم خوش بگذرد. ضمنا اگر آب ماهی هاتون رو به موقع عوض نمی کنید لطفا به آنها غذا ندهید تا حد اقل از مسمومیت آب نمیرند. اگر هم بتوانید همراه بیرون انداختن سبزه ها ماهی هایتان را هم در دریاچه یا استخری رها کنید فکر خوبیست.