ساعت ٩:۱٩ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ،۱۳۸٧  کلمات کلیدی:

... مذهبی بودن به مسجد و کلیسا رفتن نیست. مذهب یعنی راستگویی که آن هم در عمل مشخص می شود. ... دولتمردان در هر کجا به مشکل بر می خورند به جای حل اشتباه دیگران را متهم می کنند. ...

قسمتی از مصاحبه رئیس دولت نهم با خبر نگار شبکه CBS دوم مهرماه هشتاد و شش


 
خدایا ایران را نجات بده
ساعت ۱٢:٥٢ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ،۱۳۸٧  کلمات کلیدی:

خدایا ایران را نجات بده لینک

بالاخره ساخت و ساز دانشکده تموم شد و هفته پیش افتتاح شد.
یه قسمت از سخنرانی افتتاحیه این بود.
   . . . اگر در گذشته خواص ما غربشناس بودند عوام ما غربزده نمی شدند . . .
به نظر من بهترین قسمت دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران سر در ورودیشه که دقیقا طرح دروازه ملل تخت جمشیده.


 
از این یک سال
ساعت ۱٢:٥۸ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٤ اردیبهشت ،۱۳۸٧  کلمات کلیدی:

دست این دوست بزرگوار درد نکنه. البته این نوشته آخرش خیلی حسرت بر انگیز بود. من پنج سال است که بعد از رفتنش وبلاگش را می خوانم. فکر کنم خواننده های وبلاگش تا حالا هفت تا از ایالت های اتازونی را با نوشته های ایشان گشته اند.

امروز می خواستم از این یک سال گذشته بنویسم.احتمالا دیده اید و خوانده اید و شنیده اید که خیلی ها برای خانه دار شدن جایی خانه ای پیش خرید کرده اند و بعد سرشان بی کلاه مانده و ... . ما هم توی یه همچین چاله ای افتادیم.

اردیبهشت سال هشتاد و دو بود که با کلی قرض و قوله و فروختن خیلی چیز ها یک جایی خانه ای پیش خرید کردیم. زمان تحویل هم پاییز همان سال بود که فکر کنم هنوز نرسیده. در این چند سال خیلی اذیت شدیم. نه خونه ای تحویل داده شد و نه طرف پیداش می شد که پولمون رو پس بده و کسی هم نصفه کاره ازمون نمی خرید. پو ل زیادی هم نمونده بود که یه جایی که دوست داریم خونه کرایه کنیم.

تا اینکه پارسال همین اوایل اردیبهشت بود که همه همسایه ها با هم جمع شدند و بعضی هاشون با حکم دادگاه و بعضی هاشون در حال دوندگی های اداری بالاخره بعد از چهار پنج سال تلاش تونستند واحد ها رو نصفه کاره تحویل بگیرند. واقعا همکاری قشنگی بود. هر چند کمی بد قلقی بعضی ها کار رو با مشکل روبرو می کرد.خلاصه از پارسال ما افتادیم توی کار بنایی و بیشتر پنجشنبه و جمعه ها رو تنها و بعضی وقت ها هم خانوادگی (سه نفری) اونجا مشغول بودیم. توی همین حین و وین مشغول انتخاب رشته هم شدم. وسط همین حین ها و وین ها دست به یک کار دیگه هم زدم. وبلاگ نویسی که هنوز که هنوزه با رئیس (و البته دوست بسیار صمیمی) به خاطر مخالفتش با وبلاگ به توافق نرسیدیم.

 شاید بهترین وقت برای اینکه آدم توی ذهنش یک نوشته برای وبلاگش آماده کنه وقتیه که با بیل و فرقون مشغول بیرون بردن خاک و خلهای کف خونه باشه. البته زمان ضد زنگ زدن به در و پنجره هم برای نوشته هایی که آدم می خواد زنگ نزنن بد نیست.وسط بعضی از اون حین ها و چند تا از اون وین ها درسها شروع شد. بعدش یک سری تغییرات توی محل کار اتفاق افتاد و کارمون خیلی زیاد شد. خلاصه این یک سال اینطوری بود که بدو بدو از سر کلاس به سر کار و کار های عقب افتاده. بعد برای کار جدیدی (مثل آزمایش ترمز در حال دور زدن که تا قبل از این داخل کشور انجام نشده بود) می رفتم پشت کامپیوتر رئیس (ما خودمون اینتر نت نداریم) که توی اینترنت دنبال یک سری اطلاعات در باره این موضوع بگردم. وسط این کار یک ناخنکی هم به وبلاگ زدن بد نیست. بعد از کار هم دنبال خرید ماسه و گچ و ... . بعد جالبه که ساعت یازده شب آدم یادش بیاد برای پس فردا باید یک فایل پاور پوینت آماده کنه و در باره اختلافات گل ها و رومی ها در زمان ژول سزار سر کلاس توضیح بده ولی فردا از صبح تا شب درگیر آزمایش جدید محل کارشونه و علاوه بر شتاب های جانب مرکز حدود نیم جی باید شتابهای ترمزی نزدیک یک جی رو هم تحمل کنه. خلاصه یک سال جالبی بود.

(البته خودمونیم ها. خیلی هم یک سال پر کاری نبود. من یک خورده پیاز داغش رو زیاد کردم. کلی هم مثل همه علافی کردم.)

قرار بود پیش از عید بریم توی خونمون که این زمستون سخت و ترکیدن چند تا از لوله ها اسباب کشی مون رو عقب انداخت. خلاصه اینکه داریم بعد از پنج سال اجاره نشینی و پنج تا خونه عوض کردن می ریم خونه خودمون. البته رکورد پدر و مادرم در سیرجان رو نتونستیم بشکنیم که بعد از بیست و یک سال اجاره نشینی و دوازده تا خونه عوض کردن رفتند خونه خودشون.

بفرمایید. این هم شیرینی خونه که ببخشید مثل بقیه قسمتهای محیط های مجازی اونم مجازیه.

     

                            کلمپه شیرینی استان کرمان.

ولی باور کنید اگه می شد دلم می خواست برای هر کی که بهش خبر می دم یه جعبه کلمپه هم بفرستم. هر چند از خانه قبلی تا محل کلاسها باید 4 تا تاکسی و اتوبوس عوض می کردم و یک ساعت توی راه بودم و از اینجا شش تا تاکسی و اتوبوس و یک ساعت چهل و پنج دقیقه.این نوشته رو هم موقع تمیز کردن نهایی خونه توی ذهنم آماده کردم و بعد با دو دره بازی از وقت یه کار دیگه تایپش کردم.

به امید اینکه همه صاحب خونه بشن.


 
یک نظر سنجی کوچک در حد خوانندگان اندک اما بزرگوار این وبلاگ
ساعت ۱۱:۱٦ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٥ اردیبهشت ،۱۳۸٧  کلمات کلیدی:
توی این نوشته می خواستم یک زحمت به خوانندگان این وبلاگ بدهم. لطفا نظرتان را در مورد این سوال مرقوم فرمایید.
قبل از آن شاید بد نباشد نگاهی به این سایت بیندازید. امکان شخصیت شناسی خودتان و چند تا از شخصیت های مشهور تاریخ وجود دارد. می توانید بعد از پاسخ دادن به حدود 40 پرسش چهار گزینه ای یک ارزیابی از خودتان داشته باشید که کجای چنین نموداری قرار می گیرید.
              
و اما نظر سنجی من
همانطور که می دانید بسیاری از اقوام و نژاد ها و کشور ها و دین ها در طول تاریخ هم مورد ظلم و تجاوز و نسل کشی و قرار گرفته اند و هم دیگر اقوام و نژاد ها را مورد چنین آزار هایی قرار داده اند. برای کشور ما هم این مسئله وجود داشته است. البته آزار های که دیگران از ایرانیان دیده اند مربوط به همه مردم ایران نیست. مربوط به عوامل حاکمان ایران بوده است. به عنوان مثال در زمان ماد ها هوخشتره (ذو الاکتاف) اعراب شبه جزیره عربستان را مورد آزار قرار می داد و زنجیر از شانه های آنان می گذرانید. یا مثلا بعد از آنکه لشکر آغا محمد خان قاجار وارد تفلیس شد دستور تجاوز و غارت مردم آنجا را داد.
سوال من مربوط به ظلم ایران به دیگران نیست. سوالم مربوط به ظلم دیگران به ایرانیان است. شما از بین اقوام و کشور ها و گروه های زیر آیا نسبت به هیچ کدام احساس منفی ای دارید؟ کدام یک؟  چرا؟
- تورانیان (مردم سرزمین های شمالی، شمال شرقی و شمال غربی ایران فعلی) که در زمان پیشدادیان و کیانیان (قبل از هخامنشیان) جنگهای طولانی مدتی با ایرانیان داشتند.
- یونانیان در زمان هخامنشیان که جنگهای طولانی با ایرانیان داشتند و در نهایت سلسله هخامنشیان بعد از حمله اسکندر به دست همان ها منقرض شد و سلوکیان صد سال بر ایران حکومت کردند. (از یادگار های فرهنگی آن دوره می شود به علامتهای یونانی در فرهنگ فارسی اشاره کرد. مثل ماری که به دور جام حلقه زده و نشانه درمان است و امروزه در داروخانه ها این نشانه زیاد به چشم می خورد)
- رومی ها در زمان ساسانیان که جنگهای طولانی مدتی با ایرانیان داشتند.
- اعراب که در دو جنگ قادسیه و نهاوند سلسله ساسانیان را منقرض کردند و تا دویست سال قیام های مختلف ایران را سرکوب کردند در نهایت کل ایران را در دست گرفتند و از اواخر قرن دوم هجری کم کم حکومت های غیر عرب در ایران بر سر کار آمدند. (کتاب دو قرن سکوت دکتر زرینکوب)
- مغول ها در زمان چنگیز و بعد تیمور که به خیلی از کشور ها از جمله ایران حمله کردند و جنایات زیادی انجام دادند.
- عثمانی ها که در زمان صفویان جنگهای طولانی با ایران داشتند.
- ازبکها که در زمان صفویان جنگهای طولانی با ایران داشتند.
- افغانها که در بعد از حمله و غارت ایران حکومت صفوی را منقرض کردند.
- روسیه در زمان قاجار ها که در درباره اش خوانده ایم و بعد شوروی که در زمان دو جنگ اول و دوم قسمتهای زیادی از شمال ایران را اشغال کرد.
- انگلیس در زمان قاجار ها و یا در زمان دو جنگ اول و دوم که قسمت عمده ای از جنوب ایران را اشغال کرد.
- عراق در دوران جنگ هشت ساله و چه جنایت هایی علیه مردم ایران که انجام نداد.
- آمریکا که در جاهایی مثل کودتای 28 مرداد و یا بلوکه کردن پولهای ایران یا کمک اطلاعاتی به عراق در زمان جنگ و در اختیار گذاشتن عکسهای ماهواره ای از موقعیت نیرو های ایران به رژیم صدام و دیگر موارد و ظلمهایی که به مردم ایران کرده است.
- کشورهای مثل اردن و دیگر همسایه های عرب عراق که در طول جنگ همکاری زیادی با عراق کردند.
- کشورهایی مثل آلمان و فرانسه که در طول جنگ ایران و عراق همکاری زیادی با عراق کردند. به عنوان مثال هواپیما های جنگی فرانسوی میراژ یا مواد اولیه سلاح های شیمیایی که شرکتهای آلمانی و فرانسوی در اختیار رژیم صدام می گذاشتند.
- . . .
من به هیچ وجه قصد پرورش کینه ها را ندارم فقط می خواستم بدانم چه اتفاقاتی چه جور پیامد هایی دارد. وبلاگ من حدود 15 خواننده در روز بیشتر ندارد اما ای کاش برای این نوشته دست کم هزار نفری نظرشان را می نوشتند. اگر مورد دیگری هم هست که من ننوشتم لطفا اضافه نمایید.